İzzet Otru - Dark İstanbul
İzzet Otru

İzzet Otru

1984 yılında Isparta’da doğdu. Isparta Anadolu Lisesi’nden 2002’de, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku tezli yüksek lisansını 2010’da, aynı üniversite ve enstitüde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi yüksek lisansını “İşyerlerinde Ayrımcılık ve Ayrımcılıkla Mücadele” başlıklı teziyle 2019’da tamamladı. 2020 yılında Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde tam burslu olarak özel hukuk doktora çalışmalarına başladı ve halen sürdürmektedir.
2007’den bu yana, yüksek öğretim kurumlarındaki tam zamanlı görev yaptığı dönemler dışında avukat ve danışman olarak mesleğine devam etmiştir. 2013-2020 yılları arasında, bir kısmı kadrolu bir kısmı dışarıdan olmak üzere öğretim görevlisi, bölüm ve program başkanı olarak yüksek öğretim kurumlarında görev yapmıştır.
Ulusal bir gazetede bir süre köşe yazarlığı yapmış, çeşitli gazete, dergi ve mecralarda yazmıştır. Pek çok demokratik kitle örgütünde, üniversitede, işletmelerde eğitim, seminer, konferans vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Hukuk alanında yayınlanmış bir kitabı ve makaleleri bulunmaktadır.
Türkiye Polisiye Yazarları Birliği (POYABİR) ve Krav Maga İleri Defans Araştırmaları Derneği üyesidir. Polisiye ve polisiye dışı öyküleriyle inceleme yazıları Dedektif ve Yeni-e dergilerinde yayınlanmıştır.